Wolna Strefa

MAJ 2018

Opublikowano: 10.05.2018

MAJ 2018

21.05.2018-30.05.2018

Na zajęciach sportowych wspólnie z chłopcami zorganizowaliśmy zabawy ruchowe z piłką na świeżym powietrzu.  Pani Małgosia wykorzystała  również gry i zabawy w nauce języka angielskiego (zajęcia sfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu "Po szkole w Wolnej Strefie"). Poprzez taką formę nauki klubowicze ćwiczyli wymowę i zapamiętywali słownictwo związane z owocami i warzywami. W kuchni przygotowaliśmy kapuśniaczki i drożdżowe paszteciki. W czwartek korzystając z dostępnych atrakcji odpoczywaliśmy na basenie Koral w Morawicy. Na warsztatach krawieckich według pomysłu p.Eweliny i powstały kolorowe krasnale z filcu. W piątkowe popołudnie programowaliśmy i testowaliśmy nasze roboty Lofi.

Sekcja sportowa


Zajęcia plastyczne


Język angielski

Warsztaty kulinarne

BasenWarsztaty z robotami Lofi

Zajęcia krawieckie13.05.2018-18.05.2018

13 maja uczestniczyliśmy w obchodach Święta Polskiej Niezapominajki w Chmielniku. Podczas festynu został zorganizowany bieg na dystansie 3 km, w którym wzięli udział nasi klubowicze. Cześć artystyczną urozmaiciły występy wokalne, taneczne i recytatorskie dzieci. Na boisku zorganizowaliśmy zabawy z piłką i rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Podczas zajęć plastycznych metodą origami tworzyliśmy ozdobne kolorowe kwiatki. W kuchni przygotowaliśmy babkę piaskową oraz pyszne rurki z kremem. Na zakończenie tygodnia pracowaliśmy nad programowaniem kontrolerów AVR z wykorzystaniem robotów Lofi.

Święto Polskiej Niezapominajki w Chmielniku

Gry i zabawy


Zajęcia plastyczne

Warsztaty kulinarne

Zajęcia z robotami Lofi


01.05.2018-11.05.2018

Miesiąc maj rozpoczęliśmy od wyjazdu do kina Moskwa w Kielcach na film fantastyczny pt. "Piotruś królik". Następnie udaliśmy się do strefy gier oraz na lody. Każdy z naszych klubowiczów znalazł coś dla siebie, korzystając z gier edukacyjnych, zręcznościowych i zgadywanek. Na sekcji sportowej doskonaliliśmy umiejętności podania, przyjęcia piłki i strzału do bramki. Spośród gier planszowych w klubie dominował Chińczyk, Scrable i Double. W kuchni z panią Edytką przygotowaliśmy pyszną zupę serową z grzankami. W piątek odbyły się kolejne warsztaty kodowania, podczas których programowaliśmy roboty i testowaliśmy je. Wyjazd do kina oraz warsztaty z kodowania zostały sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


Sekcja sportowaGry i zabawyWarsztaty gospodarstwa domowego

Zajęcia muzyczne

Zajęcia krawieckie


Warsztaty kodowania