Wolna Strefa

STYCZEŃ 2018

Opublikowano: 11.01.2018

STYCZEŃ 2018

22.01.2018-31.01.2018

Z początkiem nowego tygodnia odbyły się zajęcia z języka angielskiego. Poprzez zabawy językowe ćwiczyliśmy pisanie, czytanie i poznawaliśmy słownictwo związane z przyborami szkolnymi i szkołą. Dużym zainteresowaniem cieszy się w naszym klubie gra Uno, rebusy i łamigłówki, z którymi nasi najmłodsi klubowicze świetnie daje sobie radę. W ramach zajęć plastycznych z papieru wykonaliśmy witraże. Kolorowe prace ozdobiły okna w naszym klubie. W kuchni wspólnymi siłami przygotowaliśmy pyszną pizzę. Na zajęciach krawieckich zaprojektowaliśmy firanki, dokonaliśmy pierwszych przymiarek i cięć.

Zajęcia z j.angielskiego

Gry i zabawy


Zajęcia plastyczne

Zajęcia kulinarne

Warsztaty krawieckie

Warsztaty kodowania


15.01.2018-19.01.2018

W poniedziałek odbyły się zajęcia z języka angielskiego. Starsza grupa utrwalała czasy, natomiast młodsza poznawała słownictwo związane ze szkołą. W ramach zajęć plastycznych z papierowych rurek wyplataliśmy ozdoby wielkanocne. Powstały pierwsze koszyczki. W kuchni według przepisu pani Edytki przygotowaliśmy lasagne. Mnóstwo dobrej zabawy dostarczyła nam gra Jenga. Z drewnianych klocków układaliśmy wieże, zamki i budowle.

Język angielski


Warsztaty stolarskie

Zajęcia plastyczne

Warsztaty gospodarstwa domowego

Sekcja "rusz głową"




03.01.2018-12.01.2018

Miesiąc styczeń rozpoczęliśmy od aktywności ruchowej. W ramach zajęć sportowych rozgrywaliśmy pojedynki w piłkarzyki oraz zorganizowaliśmy zabawy z piłką. Na zajęciach języka angielskiego najmłodsi klubowicze w formie zabawy poznawali nazwy podstawowych części ciała i ich poprawną wymowę. Z pomocą p. Edyty w kuchni przygotowaliśmy pyszne faworki. W ramach programu Superkoderzy  z małych elementów powstały kolejne roboty. Uczestnicy międzypokoleniowych zajęć modelarskich poznawali budowę różnych obiektów konstruując modele zamków, samolotów, samochodów.

Sekcja sportowa

Zajęcia z j.angielskiego

Warsztaty z robotami Lofi

Międzypokoleniowe zajęcia modelarskie

Warsztaty gospodarstwa domowego

Zajęcia muzyczne

Zajęcia z matematyki