Wolna Strefa

PAŹDZIERNIK 2017

Opublikowano: 10.10.2017

PAŹDZIERNIK 2017

23.10.2017-31.10.2017

Ostatni tydzień października rozpoczęliśmy od zabaw ruchowych. Tego dnia odbyło się również spotkanie z panią Małgorzatą, która poprowadziła z naszymi klubowiczami zajęcia z języka angielskiego. W ramach projektu "Integracja-Edukacja -Sukces" pod kierunkiem p. Edyty przygotowaliśmy rogaliki z czekoladą i pizzę. Podczas zajęć krawieckich wykonaliśmy różnokolorowe filcowe zakładki do książek. Chłopcy wraz z p. Stanisławem zrobili kolejną drewnianą ramę na zdjęcia. Na zakończenie tygodnia odbyły się kolejne warsztaty kodowania.

Zajęcia z j. angielskiego

Warsztaty gospodarstwa domowego

Warsztaty krawieckie

Warsztaty stolarskie

Warsztaty z robotyki


16.10.2017-19.10.2017

Nowy tydzień rozpoczęliśmy zajęciami sportowymi na boisku, gdzie zarówno młodsi jak i starsi klubowicze rozgrywali mecze piłki nożnej. Popołudniami  dzieci i młodzież chętnie korzystała z gier planszowych i zręcznościowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się w naszym klubie gra Dobble, w której liczy się spostrzegawczość, szybkość i refleks. Osiemnastego października wybraliśmy się do stadniny koni MAAG do Kielc. W ramach realizowanego projektu "Edukacja-Integracja-Sukces" odbywają się w naszym klubie warsztaty gospodarstwa domowego, podczas których pod okiem p.Edyty dzieci i dorośli przygotowali pyszne ptysiowe łabędzie i oponki z serem. Podczas warsztatów naprawczo stolarskich chłopcy  poznawali techniki i zasady korzystania z narzędzi stolarskich. Z pomocą p. Stanisława powstały szablony choinek i drewniana rama. Na zakończenie tygodnia odbyły się zajęcia z robotyki poświęcone nauce programowania.

Ośrodek rekreacji i hipoterapii MAAG w KielcachWarsztaty gospodarstwa domowego

Warsztaty naprawczo stolarskie

Warsztaty z robotyki


09.10.2017-13.10.2017

Na sekcji sportowej młodsi klubowicze pod okiem starszych doskonalili koordynację ruchową oraz technikę strzału na bramkę. Ciekawym pomysłem na oryginalne prace plastyczne było wykorzystanie płyt CD do stworzenia zabawnych zwierzątek. Kolorowe stworki udekorowały pracownię komputerową. Na sekcji "rusz głową" graliśmy w grę Dobble, Pędzące żółwie i Warcaby. We wtorek odbyły się kolejne warsztaty z psychologiem, natomiast w sobotę zajęcia z matematyki. 14 października wybraliśmy się do Kielc, gdzie rozegraliśmy kolejny mecz LWS. Naszym przeciwnikiem była drużyna piłkarska z WS Żeromskiego.


Zajęcia z matematyki


Rozgrywki LWS


02.10.2017-06.10.2017

Każdy nowy tydzień rozpoczynamy od zajęć sportowych, podczas których trenujemy i rozgrywamy wiele setów tenisa stołowego i bilarda. Podczas zajęć plastycznych kontynuowaliśmy prace wykonywane z patyczków higienicznych. Do wykonania kwiatów wykorzystaliśmy styropianowe kule, farby i patyczki. Powstałe w ten sposób dmuchawce ozdobiły pracownię komputerową.  Pamiętamy również o obowiązkach szkolnych, a wolne popołudnia spędzamy na grach i zabawach integracyjnych. W piątek odbyło się w naszym klubie spotkanie z panem Damianem, który wprowadził młodych konstruktorów w świat elektroniki i programowania.

Warsztaty z robotyki