Wolna Strefa

CZERWIEC 2017

Opublikowano: 06.06.2017

CZERWIEC 2017

26.06.2017-30.06.2017

Początek tygodnia rozpoczęliśmy od zajęć sportowych, na których nie mogło zabraknąć meczy piłkarskich, pojedynków w piłkarzyki, cymbergaja i ping-ponga.  Spędzaliśmy czas na różnych grach edukacyjnych : odpowiadaliśmy na podchwytliwe pytania, rozpoznawaliśmy litery oraz kształty, liczyliśmy i rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne. Sekcja komputerowa w naszym klubie to głównie gry i zabawy, ale również rozmowy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. W ramach realizowanych projektów odbywają się w naszym klubie warsztaty profilaktyczne, z języka angielskiego, doradztwa zawodowego oraz warsztaty z psychologiem. 28 czerwca odbyła się Inauguracja Ligii Wolnych Stref. 29 czerwca w klubie Ws Sędziejowice w ramach kampanii "Łączy nas sport nie narkotyki" uczestniczyliśmy w spotkaniu z Mistrzem Polski w Kickboxingu Piotrem Bąkowskim. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat ważnej roli sportu w życiu człowieka i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania otrzymali autografy, medale i pamiątkowe zdjęcia.


Inauguracja Ligii Wolnych Stref


Spotkanie z Piotrem Bąkowski w ramach kampanii "Łączy nas sport nie narkotyki"19.06.2017-23.06.2017

Na zajęciach sportowych dominuje piłka nożna, natomiast w klubie rozgrywaliśmy emocjonujące pojedynki w cymbergaja, który ostatnio cieszy się dużą popularnością. Klubowicze chętnie i często korzystali z gier stolikowych, spośród których dużym zainteresowaniem cieszył się Eurobisness, Chińczyk i Farmer. W sobotę odbyły się kolejne warsztaty psychologiczne, które z młodzieżą poprowadziła p. Angelika. W niedzielę podczas tegorocznego Święta Kielc wzięliśmy udział w festynie rodzinnym, podczas którego malowaliśmy twarze, kolorowaliśmy włosy.

Święto Kielc12.06.2017- 18.06.2017

W ramach zajęć sportowych spędzaliśmy czas na boisku trenując piłkę nożną oraz organizując różne zabawy zręcznościowe.  W klubie natomiast rozgrywaliśmy pojedynki w piłkarzyki i ping- ponga. Na sekcji "rusz głową" dominowały gry edukacyjne, planszowe, quizy i układanki. Podczas zajęć plastycznych zajęliśmy się modelowaniem i skręcaniem balonów oraz tworzeniem z nich balonowych kolorowych stworków. 18 czerwca wraz z młodzieżą innych klubów wybraliśmy się na festyn do Pałęg. Po zaprezentowaniu części artystycznej dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w grach , zabawach sportowych i zręcznościowych. Atrakcją zapewnioną przez naszych klubowiczów była nauka skręcania i modelowania balonów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu.


Festyn Rodzinny w Pałęgach


01.06.2017 - 09.06.2017

Na zajęciach sportowych chłopcy skupiają się przede wszystkim na piłce nożnej. Intensywnie trenują przed tegorocznymi rozgrywkami LWS. Tematem przewodnim zajęć plastycznych były flagi państw Unii Europejskiej, które tworzyliśmy różnymi metodami: malowanie kredkami, farbami, metoda wycinanek. Chętnie graliśmy w gry planszowe, logiczne i strategiczne.  2 czerwca uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w Przededworzu. Wśród licznych atrakcji dzieci i młodzież brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Mogli się zmierzyć m.in. w skokach na skakance oraz w konkurencjach "kto pierwszy ten lepszy". Wśród najmłodszych uczestników dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia i wata cukrowa.  3 czerwca gościliśmy na otarciu Klubu Dziecięco - Młodzieżowego w Janinie. Występy artystyczne i wokalne zaprezentowała młodzież z Podłęża, Szczaworyża i Janiny. 7 czerwca wybraliśmy się do groty solnej mieszczącej się w Sanatorium "Włókniarz" w Buska-Zdroju. Po godzinnej kuracji udaliśmy się na spacer po parku i pyszne lody.

 

 


Dzień Dziecka w Przededworzu


Otwarcie Wolnej Strefy w Janinie

Grota solna - Sanatorium "Włókniarz"